Klimato kaita yra visuomenės raidos dalis, todėl ir iššūkis
Šią akimirką jau tikiu, kad supratai, jog viskas gyvenime yra raida.
Šis globalus iššūkis yra viso labo visuomenės raidos dalis. Proga mums augti ir tapti geresne savo pačių versija. Šiuo metu stovime kryžkelėje. Klimato kaita mums duoda du pasirinkimus, kaip eiti toliau. Galime sukti į kairę – priimti scenarijų, kuriame klimato kaita yra priežastis, nulėmusi visuomenės žlugimą. Prie šio scenarijaus žmoniją veda per lėta ir menka reakcija į iššūkį.
Tačiau galime sukti ir į dešinę. – priimti scenarijų, kuriame klimato kaita yra priežastis, lėmusi darnią visuomenės raidą. Prie šio scenarijaus žmoniją veda spartūs ir tikslingi pokyčiai socialiniame, politiniame ir ekonominiame lygmenyje.
Todėl į klimato kaitą žvelgiame kaip į sau mestą iššūkį gyventi geriau.
daugiau
Kuriuo keliu norėtum eiti Tu?
Nuo istorijos, kurią pasakojame sau mintyse apie klimato kaitą, priklauso mūsų požiūris, vertybės ir vidinė būsena. Pernelyg ilgai vidinis žmogaus pasaulis sudarant klimato kaitos scenarijų ir jo švelninimo strategijas buvo pražiūrimas. Lyg tai būtų nelabai reikšminga problemos sudedamoji dalis. Tačiau turime stoti akistaton patys su savimi ir suprasti, jog mūsų asmeninė raida yra būdas prisitaikyti prie pokyčių. Siekdami darnos savyje įveiksime vidinę klimato kaitą, kurią spinduliuojame į išorę to net nežinodami. Kelias bus ilgas, bet gražus. O tu kur nors skubi? Dar visas gyvenimas prieš akis. Lai jis būna lėtas, taikus ir darnus. Pradėti gali jau nuo dabar, gilaus įkvėpimo ir lėto iškvėpimo metu leisdamas atmosferai sąveikauti tavo kūne su energija, kuria pats esi. Ta energija, kuri nulemia, sukame raidoje į kairę ar į dešinę.
Dar vienas gilus įkvėpimas.
Dar vienas gilus iškvėpimas.
Dar vienas sąmoningas ryšys tarp tavo kūno ir atmosferos.
Dar viena akimirka rinktis, sukti į kairę ar į dešinę?
Rinkis dešinę.
Šis tinklapis tau padės eiti šiuo keliu.
Kaip atrodo dešinysis kelias?
is kupinas naujų atradimų ir mažų kasdienių iššūkių! Tapti geresne savo versija yra kasdienis darbas, kuris nuspalvina gyvenimą gražiausiomis spalvomis. Lyg virš galvos nuolat kabotų vaivorykštė, o aukso puodas ranka pasiekiamas.
Tvarus gyvenimo būdas paremtas tvirtais ryšiais. Šiame kontekste turime suprasti, kas yra tvarumas. Tvarumas – balansas tarp žmonių poreikių ir gamtos pajėgumų. Tai gebėjimas patenkinti žmogiškuosius poreikius nepažeidžiant natūralių ekosistemos balanso ribų.
Tvarus balansas tarp mūsų poreikių ir gamtos pajėgumų prasideda mūsų viduje. Todėl ryšys su savimi yra viena iš svarbiausių pamatinių struktūrų gyvenant klimato kaitos ritmu. Savo protu, kūnu ir siela turime taikytis prie esamų ir artėjančių pokyčių, nes būtent mus tai palies. Mūsų kūnui reikės ištverti karščio bangas, speigus, ligas, plintančius užkratus, žiedadulkių gausą, sausras, potvynius, permainingus orus. Mūsų protas turės spręsti sunkius kasdienius uždavinius, taikydamasis prie pasikeitusių sąlygų, ieškodamas komforto nepatogiame pasaulyje. Mūsų siela turės atjausti kitą ir užjausti pačią save, leisti sau atleisti ir klysti, suklupti ir keltis, bandyti ir dalintis. Turime tapti tuo pokyčiu, kurį norime matyti.
Sulėtinkime tempą
Pagilinkime ryšį su savimi. Atstatykime ryšį su gamta. Sustiprinkime tarpusavio ryšį. Padėkime sau ir įkvėpkime kitus. Tvarumas prasideda nuo įpročio, kuris suformuoja ritualą, sukuriantį naują gyvenimo būdą, įkvepaintį paprastumu, o tai, kas paprasta, gali būti nuostabu.
Į „Taikausi prie pokyčių“ dedu viską, ką surandu savo kelyje pasukusi į dešinę.
Susisiekime
Būkime pokytis, kurį norime matyti.
Gyvenime pasitaiko iššūkių, kurių vieni įveikti negalime.
Gyvenime pasitaiko dienų, kai viskas, ko reikia, yra lašelis įkvėpimo.
Kad kelionė klimatosaugos taku būtų sklandesnė, kviečiu susitelkti, mokytis vieniems iš kitų, dalintis patirtimis ir mankštinti savo požiūrį.