Klimato kaita yra socialinė, o ne gamtinė problema.

Žmogaus prigimtis yra būti jausminga būtybe. Todėl žmonijos raidoje visuomet ieškome meilės savo širdžių gelmėse, puoselėjame gėrį ir smerkiame blogį. Esame šviesos, meilės, gėrio ir grožio nešėjai. Šios savybės paskatino spręsti nepatogias problemas, dėl kurių kenčia artimieji. Taip mes bandėme įveikti karinius konfliktus kylančius dėl išteklių nepasidalinimo, įveikiant skurdą, badą, ligas. Noras išvengti skausmo ir patirti kuo daugiau malonumo yra varomoji jėga nuo pat žmonijos pradžios iki akimirkos, kai skaitai šį tekstą. Išradome būdų įveikti sunkumus, padėti vieni kitiems ir užtikrinti kuo prieinamesnį gerą gyvenimą visiems aplin. Žinoma, jeigu tie, kurie aplink yra vakarietiškos visuomenės atstovai. Visi kiti tegu gyvena su augimo padariniais tol, kol prieisime prie penktojo dalyko, kurį turi žinoti apie klimato kaitą.

Bėgdami nuo skausmo ir siekdami gero gyvenimo prieinamumo, stipriai atitrūkome nuo savo natūralaus ryšio su gamta, praradome savo pagarbą jai, atitrūkome nuo jos ciklų, pasidarėme patys sau dievais. Natūralų norą gyventi geriau šiuolaikinė visuomenė skatina ir augina lyg žalingą, bet tuo pačiu ir naudos duodantį grybo micelį miške. Kažkam jis pakenks, bet kažkas kooperuosis ir augs.

Šiais laikais gerą gyvenimą suprantame iškreiptai, manydami, kad kuo daugiau, tuo bus geriau, pamiršdami svarbiausią materialaus gyvenimo taisyklę: kokybė svarbiau už kiekybę. Visko norime daugiau, visko mums negana, pasiekus savo, norisi dar ir dar.

Kad ir kaip baugiai tai nuskambėtų, turime suprasti, kad visi esame viename iš klimato kaitos svarstyklių kampų. Kovojame už išlikimą būdami ant skurdo ribos arba kovojame su savo godumu. Visi žmonės yra arčiau vienos arba kitos pusės: kovojame už būvį arba nenumaldomai norime dar.

O budistai teigia, kad svarbiausias yra vidurio kelias. Įsivaizduokite, kad pradėtume gyventi visavertiškai, bet kukliai. Turtingai, bet nuosaikiai. Lėtai, bet sveikai.

Taigi gal mums ir pasisekė, kad klimato kaita yra socialinė, o ne gamtinė problema, nes tai, kas kilo iš mūsų pačių, gali būti mūsų rankomis ir išspręsta. Siekdami darnios visuomenės raidos turime kurti visapusiškai tvarų gyvenimo būdą. Būtent apie jį ir yra visa mano veikla. Sveikinu prisijungus.

Įkvėpimai lėtesniam, sveikesniam ir darnesniam gyvenimui šiame tinklapyje, „Taikausi prie pokyčių“ socialinėse medijose ir Youtube platformos kanale.

Gyvenimui klimato kaitos ritmu

Susisiekime

Būkime pokytis, kurį norime matyti.
Gyvenime pasitaiko iššūkių, kurių vieni įveikti negalime.

Gyvenime pasitaiko dienų, kai viskas, ko reikia, yra lašelis įkvėpimo.

Kad kelionė klimatosaugos taku būtų sklandesnė, kviečiu susitelkti, mokytis vieniems iš kitų, dalintis patirtimis ir mankštinti savo požiūrį.